बिहिबार , अषोज १३, २०७९

मन नपरेकी बुहारीवाट जन्मियो नाति, सासु ससुराले सुटुक्क यस्तो ह’र्कत गरेपछि भयो हं’गामा

भाद्र १५, २०७९ बुधबार 15

कोही ब्यक्ति मन पर्दैन भने त्यो ब्यक्तिका कुनै पनि काम प्रति विश्वास गर्न पनि कठिन हुन्छ । यस्तै एक घटनाका कारण परिवार नै अलग भएको छ ।त्यस्तै अनौठो घट,ना अमेरिकामा भएको हो । आमा बुवालाई मन नपरेकी युवतीसंग छोराले प्रेम विवाह गरे । मन नपरेकी बुहारीले विवाह भएको एक वर्षमै सन्तान जन्मा,इन् ।

बुहारीमाथि विश्वास नगर्ने सासु–ससुराले नाति जन्मिनेबि,त्तिकै डीएनए परीक्षण गराए । सामाजिक सञ्जाल रेडिटमार्फत सार्वजनिक भएको घटनाका आधारमा मिररले लेखेको रिपो’र्टमा सुटुक्क डीएनए जाँच गरिएको उल्लेख छ ।नाम उल्लेख नगर्ने शर्तमा एक व्यक्तिले भनेका छन्, ‘

ले आफ्नी पत्नी सोन्यासँग एउटा रेस्टुरेन्टमा भेटेको थिएँ । उनी त्यहाँ वेट्रेस थिइन् । आखिरमा हामीबीच प्रेम भयो ।मैले उनलाई आमा-बुवासँग भेटाए तर आमा बुवाले मन पराएनन् ।’उनले अगाडि भनेका छन्, ‘मैले विवाह गर्ने जिद्दी गरेपछि आमाबुवा हामीबाट टाढा गए ।

मैले भाइ र सोन्याका साथीलाई साक्षी राखेर बि,हे गर्नुपर्‍यो ।’ बिहेको १ वर्षपछि बच्चा जन्मिँदा टाढा गएका आमाबुवा फेरि सम्पर्कमा आएका ती व्यक्तिले बताए ।‘बच्चाका हजुरबुवा–हजुरआमा दिनदिनै भेट्न थाले । सम्पर्कमा रहन थाले,’ उनले भने । बच्चाको नाम गैरेथ राखियो ।

नवजात नातिसँग कुरा गर्दै हजुरबुवाले ‘तिमी साच्चिकै मेरै नाति पुष्टि भएकोमा धेरै खुशी छु’ भनेको ती व्यक्तिले सुने । त्यसपछि उनले आफ्नी आमालाई अर्थ सोधे ।त्यसपछि बुहारीमाथि शं’का भएकाले बच्चाको डीए’नए जाँच गरिएको रह’स्य खुल्यो । आक्रो’शित भएका बच्चाका बुवाले बच्चालाई माग्दै नातिबाट टाढा जान आग्रह गरे ।

डीएनए परीक्षणको घटना,ले परिवारमा हंगामा म’च्चियो । ती व्यक्तिले भनेका छन्, ‘बच्चाको अनुहार पनि आफ्नो परिवारसँग नमिलेपछि झन् शंका गरिएको रहेछ । तर अनाव’श्यक शं’का गरेर डी,ए’नए नै परी’क्षण गर्नु उचित थिएन ।’

प्रतिकृया दिनुहोस्